ул. Припортовая, 22-а,
г. Черкассы, Украина, 18016,
тел/факс: +380(67)627 6535, (+38 0472) 73-25-15, 73-25-20, 73-16-10
mail@ligo.ck.ua
Новий час - нові підходи до вирішення нагальних проблем

Поліпшення умов праці є одним із пріоритетних напрямів виробничої діяльності Дирекції оброблення та перевезення пошти. Так, у 2008 -2009 рр. у дирекції впроваджено в дію палетопакувальники, електрогідравлічні платформи для обміну пошти з автомобілями, машини для миття підлоги, електрогідравлічні підйомники (рокли), лінію приймання міжнародної пошти в аеропорту «Бориспіль». Усі ці засоби виробництва спрямовані на поліпшення умов праці та запобігання нещасних випадків.


Водночас політика дирекції базується суто на європейських цінностях. Передусім це - постійний пошук бажаного, тобто намагання зблизити бажаний стан системи охорони праці з її реальним станом.
Важливо зауважити, що проблемним і надзвичайно актуальним є питання оброблення міжнародних посилок вагою до 32 кг, а отже й створення відповідних умов праці для операторів, які задіяні в технологічному процесі. З огляду на це, фахівці ДОПП інтенсивно відшуковують сучасні засоби механізації та технології для оброблення пошти.
Вивчаючи ринок виробництва підіймального та такелажного устаткування в Україні, у близькому та далекому зарубіжжі, неабиякий інтерес викликала продукція шведського концерну TAWI, яка була представлена на виставці Post-Ekspo 2006. Концерн TAWI має багаторічний досвід у сфері виробництва високоякісного та надійного обладнання для піднімання та переміщення вантажів. Зокрема, основна увага фахівців Укрпошти була зосереджена на вакуумних маніпуляторах, які застосовуються для переміщення вантажів у будь-яких галузях господарської діяльності.
Тому фахівці ДОПП розглянули можливість застосування вакуумних маніпуляторів при обробленні міжнародної пошти, а саме в цеху №2 дирекції у групі приймання та оброблення вхідних міжнародних посилок. Згідно з Правилами надання послуг поштового зв'язку в Україні та відповідно до вимог Конвенції ВПС стандартний мішок із міжнародною поштою (посилка) може сягати максимальної ваги до 32 кг. Враховуючи, що таку пошту переважно обробляють жінки, застосування ручної фізичної праці с необґрунтованим та й небезпечним для здоров'я.


Впровадження вакуумних маніпуляторів дає змогу зекономити людські ресурси (важкі мішки, посилки піднімає один оператор, не докладаючи при цьому надмірних зусиль).
За результатами проведеного інформаційного моніторингу встановлено, що в Україні не виготовляється пневматичне устаткування для переміщення вантажів, аналогічне за технічними характеристиками та параметрами вакуумним маніпуляторам виробництва концерну TAWI АВ (Швеція).
Наприкінці жовтня 2009 р. Дирекцією ОПП УДППЗ «Укрпошта» було проведено тендер на закупівлю підіймального та такелажного устаткування, а саме: вакуумних маніпуляторів. За результатом відкритих торгів, переможцем визнано ТОВ «Лиго Сервис», офіційного представника Шведського концерну TAWІ.
За короткий період виготовлено та змонтовано конструкцію кріплення, зібрано та встановлено два вакуумних маніпулятори, властивості конструкції яких виповідають вимогам ергономіки, забезпечують рух вантажів у різних напрямках і дають змогу економити виробничі площі за рахунок прискорення процесів обробки.
Водночас зверталася увага і на насадки вакуумних маніпуляторів, адже міжнародні мішки та посилки мають різні види упаковок (брезент, синтетичний матеріал, цупка тканина, папір «Крафт»). Тепер працівнику не треба тільки вручну піднімати, опускати, пе-реміщувати поштове відправлення. Всі ці дії можна виконувати за допомогою маніпулятора, робоча зона якого охоплює близько 100 м2 виробничого цеху. Коли насадка маніпулятора опускається безпосередньо на поштове відправлення, то водночас відбувається його вакуумне захоплення (присмоктування), і працівник без зайвих зусиль може виймати міжнародні мішки з контейнера, міжнародні посилки з мішків, укладати їх на ваги та засоби транспортування (візки, транспортери), а також перевозити їх на інші робочі місця.
Нині, після впровадження вакуумних маніпуляторів, у дирекції сподіваються, що ця робота буде належно оцінена працівниками цеху, а саме: операторами поштового зв'язку, які працюватимуть з цим обладнанням, адже застосування новітніх технологій дія поліпшення умов праці відбуватиметься й надалі.
І насамкінець варто зауважити, то реалізація цього конкретного проекту сприятиме формуванню та впровадженню відповідних корпоративних цінностей і правил поведінки, які є складовою культури охорони праці в Дирекції оброблення та перевезення пошти.


Компания ООО «Лиго Сервис» является официальным дилером компании «Industrial Brushes Manufacturers» (бренд Tecsolum), которая занимается производством широкого спектра щеток для подметальной уборочной техники.

Ознакомится с продукцией компании «Industrial Brushes Manufacturers Вы можете на нашем сайте а также на сайте компании «Industrial Brushes Manufacturers» (tecsolum. com), где представлен широкий выбор продукции к уборочной технике, которая пользуется спросом на ринке Украины, и соответствует европейским стандартам качества.

На сегодняшний день весь спектр уборочной техники, которую предлагает как наша компания, так и другие, мы можем обеспечить в кратчайшие сроки расходными материалами в виде щеток от компании Tecsolum.
© 2009 Лиго Сервис
главная   |   услуги   |   новости   |   о нас   |   контакты